KaaNa:n kauden valmentajat, poikien ikäluokkavastaavat sekä tyttöjoukkueiden tyttövastaava

1.11.2016

POJAT (ikäluokat 2006-2011)

Kaarinan Nappuloiden poikapuolen ikäluokkavastaavina toimivat kaudella 2016-2017 seuraavat valmentajat:

Ikäluokat 2010-2011: Matti Stenfors, mattistenfors@gmail.com, 050-387 8632

Ikäluokat 2008-2009: Mika Leino, mika.leino@ait.fi, 040-900 9585

Ikäluokat 2006-2007: Tommi Noponen, tommi.noponen@netti.fi, 050-355 8733

 

IIkäluokkavastaavan tehtäviin kuuluu mm. toimia linkkinä KaaNa:n ja KaaPo:n yhteisen taitokoulun rehtorin, KaaNa:n kyläjoukkueiden sekä KaaNa:n toimiston välillä.

 

 

KaaNa:n poikapuolen aluejoukkueet ja joukkueiden vastaavat kaudella 2016-2017:

 

Hovirinta 06/07

Joukkueenjohtaja ja valmentaja: Jouni Lindblom, jounilindblom@yahoo.com, 050-529 3954

 

Kesämäki 06

Joukkueenjohtaja ja valmentaja: Tommi Noponen, tommi.noponen@netti.fi, 050-355 8733

 

Littoinen 07/08

Joukkueenjohtaja: Sami Kalamies, sami.kalamies@gmail.com, 040-759 8915

Valmentaja: Henri Lehtonen, henri.lehtonen@mailservice.fi, 050-593 3502

 

Hovirinta 08

Joukkueenjohtaja: Fredrik Strandberg, fredrik.strandberg@raisio.com

Valmentaja: Rami Aaltonen, rami.aaltonen@turku.fi, 040-771 9777

 

Littoinen 09

Joukkueenjohtajat: Jarkko Nyyssönen, nyyssonenjarkko@gmail.com, 040-523 9169

Henna Luoma, hentzu@gmail.com, 044-060 5810

Valmentaja: Jouni Luoma, 0400-50 8887

 

Hovirinta 09/10

Joukkueenjohtaja: Mikko Tuomola, mikko.tuomola@pp.inet.fi, 050-424 1119

Valmentaja: Mika Mikander, mika.mikander@gmail.com, 044-290 9087

 

Kesämäki 09/10

Joukkueenjohtaja: Katri Lempiäinen, katri.lempiainen@turku.fi, 050-302 3989

Valmentaja: Mikko Suominen, mikko.suominen@turku.fi, 040-530 0898

 

Littoinen 10

Joukkueenjohtaja: Jussi Laine, jhlaine84@gmail.com, 040-779 2703

Valmentaja: Mikko Nieminen, mikko.nieminen@turku.fi, 040-578 3750

 

Kairiskulma 10/11

Joukkueenjohtaja: Aliisa Haltsonen, aliisa.haltsonen@gmail.com, 050-447 7753

Valmentaja: Juha Lainio, juha.lainio@gmail.com, 050-912 3782

 

 

 

Uusien 2011 syntyneiden poikien aluejoukkueiden (kyläjoukkueiden) perustamisesta vastaa KaaNa:n toiminnanjohtaja Matthias Ahonen, matthias.ahonen@gmail.com, 044-726 3110

 

 

Uusien mahdollisten 2011 syntyneiden pelaajien tulee ensi tulee ensi tilassa ottaa yhteyttä Matthias Ahoseen.

 

 

 

TYTÖT (ikäluokat 2005-2011)

 

KaaNa:n tyttöpuolen tyttövastaavana kaudelle 2016-2017 toimii Harri Laaksonen, harri.laaksonen@live.fi, 044-045 6191.

 

Laaksosen toimenkuvaan kuuluu vastata yleisellä tasolla KaaNa:n tyttötoiminnasta, valmennuksen linjaamisesta yhdessä KaaPo:n kanssa sekä tyttöjen taitokoulutoiminnan koordinoinnista.

 

KaaNa:n tyttöjoukkueet ja joukkueiden vastaavat kaudella 2016-2017:

 

 

Tytöt 05/06

Joukkueenjohtaja Markus Metsäranta, markusmetsaranta@hotmail.com, 0400-426 617

Valmentaja: Kristian Väisänen, krisse.vaisanen@gmail.com

 

Tytöt 07

Joukkueenjohtajat: Sanna Laaksonen, sannalaaksonen@luukku.com, 040-828 2898

ja Heidi Sairanen, heidi.sairanen@gmail.com, 040-560 3771

Valmentaja: Margit Hannula, margit.hannula@hotmail.com, 044-578 4002

 

Tytöt 08

Joukkueenjohtaja: Lassi Jaakkola, jaakkolalassi1@gmail.com, 040-734 5688

Valmentaja: Matti Stenfors, mattistenfors@gmail.com, 050-387 8632

 

Tytöt 09

Joukkueenjohtajat: Annukka Lehtonen, annukka.vetrio@hotmail.com, 044-310 1800, Tiina Fonselius, tiinafonselius00@gmail.com ja Petronella Forsell, nellaforsell@gmail.com, 040-511 5644

Valmentaja: Harri Laaksonen, harri.laaksonen@live.fi, 044-045 6191

 

Tytöt 10/11

Joukkueenjohtajat: Heidi Leskelä, hmleskela@gmail.com, 040-063 0534 ja Evelin Andimäe, eandimae@me.com, 044-526 9385

Valmentaja: Päivi Mecklin, pmecklin@gmail.com, 044-045 6191 / 040-717 7283

 

 

 

Lisätietoa KaaNa:n joukkueista ja toiminnasta

Matthias Ahonen, matthias.ahonen@gmail.com, 044-726 3110